poniedziałek, 30 stycznia 2012

Najlepsza pizza na świecie

W sobotę postanowiłam zrobić coś na obiad czego dawno nie robiłam, a co bardzo lubię jeść. Pizza jest pyszna, jeśli jest dobrze zrobiona, ale... przekonałam się, że najlepsza jest tylko domowa!

Składniki na ciasto: mąka, świeże drożdże, letnia woda, sól, oliwa z oliwek. Na sos: ketchup, czosnek, bazylia, sól, pieprz, cebula, słodka papryka w proszku. Na pizzę: składniki według upodobań, np. papryka, pieczarki, cebula, kukurydza, kurczak, pomidorki koktajlowe, ser żółty.

Do mąki dodać letnią wodę i rozkruszyć drożdże. Dodać trochę soli i oliwy z oliwek. Zagnieść ciasto bardzo dokładnie, aż masa będzie jednolita, następnie odłożyć w ciepłe miejsce na jakiś czas, aż ciasto urośnie. Zrobić sos, do ketchupu dodać pokrojoną w kostkę cebulę, wycisnąć czosnek i dodać resztę składników. Składniki na wierzch pizzy pokroić na drobne kawałki, kurczaka przygotować według upodobań.
Ciasto uformować w koło, tak aby ciasto było cienkie. Wysmarować spód sosem i nałożyć składniki, posypać całość startym serem. Włożyć do nagrzanego piekarnika (znam różne wersje pieczenia, ale ta była najlepsza w 200 stopniach na 15 minut).
1 komentarz: