środa, 21 maja 2014

Ciasny, ale własny, czyli balkon w roli głównej

Nie każdy z nas ma takie szczęście, aby mieszkać w mieszkaniu z balkonem. Ci, którym udało się zdobyć takie gniazdka nie zawsze cieszą się jego wielkością. Mały balkon wcale nie musi być brzydki, nie musi stać na nim przez cały rok rowek oraz setki rzeczy, które tworzą z niego graciarnię, bo przecież nic innego tam się nie zmieści...
Ważne, aby projektować urządzenie balkonu z głową i zgodnie z jego przeznaczeniem, wg własnych upodobań.
Obecnie dostęp do mebli ogrodowo-balonowych jest naprawdę spory. Jedynym problemem może być ich cena. Czasem warto kupić podniszczony mebel z targu staroci i na własną rękę go odnowić - może to wyjść nawet o połowę taniej, a będzie bardzo oryginalne!


Bardzo modne są teraz meble z europalet. Jest wiele film, które wykonuje je na zamówienie, a jeśli chcecie znowu zaoszczędzić, to można je odkupić i meble wykonać samemu wg istniejących w sieci instruktaży - tutaj, KLIK, przykładowe meble, nie tylko ogrodowe, z europalet i drewnianych skrzynek. Jeszcze jeden plus? Można w ten sposób przyczynić się do ekologii poprzez recykling ;)
Wszystkie fotografie zapożyczone zostały ze strony https://www.pinterest.com/.

Aby podbić efekt małego balkonu, ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie ściany z cegieł. Niektórzy w starych budynkach lub loftach mają takie szczęście mieć tego rodzaju ściany, ale jeśli mieszkamy w zwykłym bloku, można pomyśleć również o takim rozwiązaniu. Nada to balkonowi charakter i zrzuci na drugi plan jego wielkość.
Poza tym pamiętajmy, że mebli nie musi być dużo! Ważne są też dodatki, których w sklepach również nie brakuje. Przede wszystkim kwiaty i zioła są najpiękniejszą ozdobą. Ale oprócz nich, lampy solarne, lampiony, świeczniki, poduszki, zasłony itp. I pamiętajmy o jednym - byle nie przesadzić, czasem mniej znaczy więcej ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza